Salon wystawowy i nie tylko

Z myślą o nowej filii hurtowni BOMAR w Gdańsku projektantki wnętrz z pracowni StudioLOKO opracowały – między innymi za pomocą różnych produktów firmy Pfleiderer – projekt wystroju, który harmonijnie łączy powierzchnię wystawową i biurową. Pozwala to idealnie zaprezentować materiały nie tylko w roli produktów na wystawie, lecz także w bezpośrednim zastosowaniu.
Tekst: Jule Milbrett Zdjęcia: Magdalena Płoszaj

Salon wystawowy i nie tylko Image 1
Hurtownia BOMAR została założona w 1994 r. w Grajewie, w bezpośrednim pobliżu tamtejszych zakładów Pfleiderer. Jako sprzedawcę płyt MDF, HDF, laminatów i płyt budowlanych oraz sklejki i akcesoriów meblowych przedsiębiorstwo wiele łączyło z firmą Pfleiderer, od początku nawiązała się więc między nimi ścisła współpraca. Obecnie BOMAR od wielu lat należy do sieci partnerów firmy Pfleiderer i jest jednym z największych sprzedawców jej materiałów drewnopochodnych na polskim rynku. Przedsiębiorstwo ma dziś jeszcze trzy oddziały: w Elblągu, Redzie i od 2016 r. w Gdańsku, gdzie powstała największa dotychczas powierzchnia wystawowa, a oferta została wzbogacona o takie akcesoria meblowe jak klamki i zawiasy.

Dzięki temu BOMAR udostępnia swoim klientom pełen asortyment produktów do wykańczania wnętrz i produkcji mebli. Były to idealne warunki dla projektantek z firmy StudioLOKO, które na tej podstawie opracowały projekt wystroju nowej filii w Gdańsku, łączącej salon wystawowy i powierzchnię biurową. 

„Pozwala znacznie lepiej pokazać prawdziwe walory estetyczne prezentowanych produktów nie tylko w ujęciu wizualnym, lecz także dotykowym”.

Weronika Depka Prondzinska, architekt
„Zależało nam na stworzeniu atrakcyjnej, nowoczesnej przestrzeni, umożliwiającej ludziom wygodną pracę oraz jednoczesną prezentację i sprzedaż różnych produktów” – opowiada Weronika Depka Prondzinska z firmy StudioLOKO. Stanowiska pracy wyposażono w solidne biurka i wygodne krzesła. Umieszczono je na obrzeżach pomieszczenia. „W ten sposób powstały tam spokojne strefy, które pomagają w koncentracji i komunikacji” – wyjaśnia projektantka. W zakresie kolorów nacisk położono na odcienie szarości i bieli w połączeniu z drewnem i czarnymi akcentami. Dzięki temu pomieszczenie robi nowoczesne wrażenie, nie jest jednak chłodne. Utrzymaną w prostych liniach stylistykę dopełniają dyskretne regały, komody i tablice. „Przyczyną tej prostoty jest salon wystawowy. Zajmuje on centralną, wewnętrzną część pomieszczenia i ma przyciągać wzrok licznymi, nierzadko kolorowymi dekorami i wzorami”. Odpowiednio zaprojektowano też koncepcję oświetlenia w obiekcie – strefy pracy są idealnie oświetlone, nie odciągają jednak uwagi od salonu wystawowego, stanowiącego optyczne centrum przestrzeni. W celu atrakcyjnego zaprezentowania 
Zastosowane produkty firmy Pfleiderer:
Raw Concrete (S60018) graphit
Icy White (U11027) Seidenmatt
Icy White (U11027) TopX
Dąb Sonoma (R20006) Rustic Wood
zróżnicowanego asortymentu postawiono na skromne, eleganckie tło utrzymane w czystej bieli na elementach drewnianych, pasujące do otaczających przestrzeń wystawową stref pracy. „Aby uwidocznić możliwości zastosowania prezentowanych produktów, duże części wystroju wnętrza, jak choćby biurka, ściany imitujące beton i wiele innych elementów, zostały wykonane przy użyciu oferowanych produktów firmy Pfleiderer” – wyjaśnia Weronika Depka Prondzinska. Dlatego w gdańskim oddziale hurtowni BOMAR można zobaczyć zalety materiałów w salonie wystawowym i w części biurowej, zarówno w formie prezentacji, jak i w faktycznym zastosowaniu. „Prezentacja tego typu jest bardzo pomocnym źródłem inspiracji dla potencjalnych klientów, którzy chcą wybrać produkty na miejscu” – potwierdza projektantka.


Datenschutz