Panorama z klasą Image 1

Panorama z klasą

Firmę Häcker Küchen GmbH & Co KG i przedsiębiorstwo Pfleiderer od wielu lat łączy bliska, partnerska relacja. Wiele nowoczesnych elementów mebli kuchennych tego działającego na rynku międzynarodowym producenta jest wyposażonych w powierzchnie firmy Pfleiderer. Również w swoim nowym skrzydle administracyjnym o nazwie „Panorama 2” Häcker wykorzystuje innowacyjny produkt swojego partnera – płyty „PrimeBoard”.
Tekst: Jule Milbrett Zdjęcia: Häcker Küchen GmbH & Co KG

Panorama z klasą Image 2
„Tworzywa warstwowe, takie jak te firmy Pfleiderer, to solidny, elastyczny i niezawodny produkt, z którym chętnie pracujemy i który podoba się naszym klientom” – wyjaśnia Stefan Möller, dyrektor ds. zakupów w firmie Häcker Küchen. Oba przedsiębiorstwa zrealizowały wspólnie już kilka innowacyjnych projektów, takich jak „Kuchnia HPL” na początku 2017 roku. „Zawsze cieszy nas, gdy współpraca wychodzi poza codzienne interesy, a dzięki połączeniu sił i wiedzy powstają nowe korzyści i rozwiązania dla wspólnej grupy klientów” – wyjaśnia Frank-Michael Koslik, kierownik segmentu przemysłowego w firmie Pfleiderer.

„Tworzywa warstwowe, takie jak te firmy Pfleiderer, to solidny, elastyczny i niezawodny produkt, z którym chętnie pracujemy i który podoba się naszym klientom”

Stefan Möller, dyrektor ds. zakupów w firmie Häcker Küchen
Teraz Häcker stawia na innowacyjne płyty „PrimeBoard” swojego wyspecjalizowanego partnera w pomieszczeniach biurowych we własnym nowym budynku administracyjnym o nazwie „Panorama 2”. „W ostatnich latach mocno się rozwinęliśmy i pilnie potrzebowaliśmy nowej powierzchni. Dlatego nasz budynek administracyjny został rozbudowany o trzecie, duże skrzydło” – mówi Stefan Möller. Czteropiętrowy kompleks „Panorama 2” ma całkowitą powierzchnię około 7500 m2 i udostępnia 300 nowych stanowisk pracy oraz spory segment szkoleniowo-seminaryjny z zewnętrznym tarasem. Na szansę zaprezentowania innowacyjnych elementów mebli kuchennych marki Häcker czeka też około 1000 m2 nowej powierzchni wystawowej.

„Podczas meblowania wnętrz sami dołożyliśmy swoją cegiełkę w niektórych obszarach” – mówi Stefan Möller.Panorama z klasą Image 6
Tak było na przykład w przypadku białych ścianek działowych, które pomagają w podziale nowocześnie zaprojektowanego biura na elastyczne, odrębne strefy. „Zależało nam na czasie, ponieważ pomieszczenia biurowe musiały być gotowe jak najszybciej. Firma Pfleiderer zareagowała natychmiast i dostarczyła nam swój nowy produkt – płyty «PrimeBoard», wysokiej jakości powierzchnie lakierowane w dopasowanych kolorach. Dzięki szlachetnej strukturze i modnemu, matowemu wykończeniu idealnie pasują one do eleganckiego projektu wystroju z nowoczesnymi biurkami i nowatorskim systemem oświetlenia” – wyjaśnia dyrektor. W ten sposób przy użyciu płyt Pfleiderer „PrimeBoard” powstało 1300 m² solidnych systemowych ścianek działowych w kolorze krystalicznej bieli (U11026) ze strukturą „XTreme Matt” (XT), które dzielą pomieszczenia na strefy biurowe o różnej wielkości. Szczególną zaletą dodatkową jest fakt, że powierzchnie są montowane z tak zwaną fugą cienia, dzięki czemu za pomocą zacisków do ściany można bez trudu przymocować najróżniejsze informacje, grafiki, obrazy lub dekoracje.

„Dzięki innowacyjnemu lakierowaniu wielowarstwowemu nowa powierzchnia cechuje się dużą trwałością koloru i wieloma innymi znakomitymi właściwościami”

Frank-Michael Koslik, kierownik segmentu przemysłowego w firmie Pfleiderer
Płyta Pfleiderer „PrimeBoard” jest produkowana od początku roku w wyjątkowej w skali całej Europy instalacji lakierniczej firmy Pfleiderer w Leutkirch. „Dzięki innowacyjnemu lakierowaniu wielowarstwowemu nowa powierzchnia cechuje się dużą trwałością koloru i wieloma innymi znakomitymi właściwościami” – wyjaśnia Frank-Michael Koslik. „«PrimeBoard» to płyta solidna i wytrzymała, świetnie sprawdzi się więc w codziennym użytku”. Ponadczasowa powierzchnia jest lakierowana na wysoki połysk lub głęboki mat „XTreme”, w pełni odpowiada więc współczesnym trendom. „W projekcie tym świetnie widać, jak elegancko prezentują się dekory jednobarwne w wersji «XTreme Matt»” – mówi Frank-Michael Koslik. „Praktyczna cecha, jaką jest odporność na ślady palców, dodatkowo chroni przed niepożądanymi zabrudzeniami i ułatwia czyszczenie”. Wersja lakierowana na wysoki połysk nadaje natomiast dekorom niezwykłą głębię i jest równie łatwa w obróbce jak model z matowym wykończeniem. Dzięki optymalnej gamie kolorystycznej płyty Pfleiderer „PrimeBoard” można przy tym stosować w różnych elastycznych kombinacjach.

Pierwszą łopatę na budowie wbito latem 2016 roku, w maju tego roku do nowych biur wkroczyli natomiast pierwsi pracownicy firmy Häcker. Budowa ma się zakończyć przed firmową wystawą organizowaną w połowie września.
Datenschutz