Coś więcej niż tylko rdzeń

Laminat „Duropal HPL SolidColor” jest stosowany wszędzie tam, gdzie mile widziana jest klarowna, purystyczna i minimalistyczna stylistyka. Rdzeń barwiony jednolicie na całej szerokości zapewnia bowiem nieskazitelny wygląd bez widocznych spoin. Jednokolorowy produkt można połączyć z modnymi dekorami jednobarwnymi i funkcjonalnymi strukturami, tworząc w ten sposób idealną symbiozę powierzchni i rdzenia.
Tekst: Jule Milbrett Zdjęcia: matthiessen fotografie, Pfleiderer

Coś więcej niż tylko rdzeń Image 1
Jeśli zarówno powierzchnia, jak i krawędź określonego elementu meblowego jest wykonana z HPL, w okolicach krawędzi widać zwykle brązowy skos rdzenia. „Często to minimalne łączenie w innym kolorze jest nieistotne lub niemal niedostrzegalne” – wyjaśnia Peter Röhr, kierownik produktu w dziale laminatów i elementów HPL w firmie Pfleiderer. „Wraz ze wzrostem wymagań w dziedzinie designu spoina zaczyna jednak przeszkadzać, zwłaszcza we wnętrzach o klarownej stylistyce”. Dlatego firma Pfleiderer opracowała „Duropal HPL SolidColor” – produkt barwiony na całej szerokości rdzenia, który pozwala uzyskać optyczne przejście bez spoin.

Jest on popularny przede wszystkim we wnętrzach sklepów i na stoiskach targowych. „Wyposażenie sklepu musi umożliwiać właściwą prezentację produktów i stanowić dla nich odpowiednią oprawę” – wyjaśnia Peter Röhr. „W przypadku modnych, spranych jeansów może to być stylistyka shabby-chic, dla gatunkowych garniturów sprawdzi się natomiast styl minimalistyczny”. Stąd decyzja międzynarodowych producentów samochodów, producentów odzieży i wielu innych przedsiębiorstw, takich jak sklepy z artykułami medycznymi Vital-Zentrum Sanitätshaus Glotz, aby prezentować swoje modele i produkty na tle tego ekskluzywnego materiału. „«SolidColor» reprezentuje niezwykłą klasę i dążenie do perfekcji, czyli wartości, które firmy chciałyby niejako przenieść na swoje produkty przez prostą, minimalistyczną stylistykę stoisk targowych, salonów wystawowych i sklepów” – mówi Peter Röhr.

Jest to możliwe dzięki wyjątkowej strukturze, która gwarantuje trwałość koloru rdzenia HPL na długo. Wykorzystuje się tu specjalną żywicę, która podczas twardnienia nie brązowieje jak używana zwykle żywica fenolowa. „Żywica ta sprawia też jednak, że rdzeń jest mniej elastyczny niż w innych produktach HPL firmy Pfleiderer” – wyjaśnia Peter Röhr. „Postforming, czyli zaokrąglanie HPL przy krawędzi, nie jest tu możliwy, lecz dzięki barwionemu na całej szerokości rdzeniowi nie jest to wcale potrzebne”.

„SolidColor” można połączyć z modnymi dekorami jednobarwnymi i funkcjonalnymi strukturami. Dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza kombinacja tego produktu „XTreme Matt” o znakomitych właściwościach. „W ramach rozwijania rozwiązania «Solid- Color» połączyliśmy barwiony na całej szerokości, bezspoinowy rdzeń ze strukturami «XTreme Matt» z powłoką odporną na ślady palców. Zwiększyło to klasę produktu i okazało się strzałem w dziesiątkę” – opowiada Peter Röhr. „W ten sposób laminat «Pfleiderer SolidColor» został wzbogacony o ich znakomite właściwości użytkowe, takie jak odporność na zarysowania, długowieczność, wytrzymałość, przejrzystość i głębia kolorów oraz łatwe czyszczenie i jedwabiście przyjemna w dotyku struktura”. Produkt „Duropal HPL SolidColor XTreme” zdobył już siedem nagród. Należą do nich trzy wyróżnienia „Special Mention” w ramach nagrody „German Design Award 2017”, a także „pro-K Award 2017” i „Iconic Award 2016”.
Oferta „Duropal HPL SolidColor” obejmuje dziewięć dekorów jednobarwnych. Produkt jest dostępny ze sprawdzonym materiałem nośnym „Pfleiderer ClassicBoard P2”. „Od początku tego roku produkujemy «SolidColor» również w ramach procesu ciągłej produkcji laminatów HPL, możemy więc dostarczyć naszym klientom dowolny format i dowolną długość od 80 metrów bieżących” – dodaje Peter Röhr.
Datenschutz